park zdrojowy Duszniki Zdrój

Park z duszą

Duszniki Zdrój oraz najbliższe okolice miasta kryją wiele atrakcji. Jednak za główną i koronną uchodzi Park Zdrojowy.

Jak już wspomniano, Park Zdrojowy Duszniki Zdrój jest uznawany przez wiele osób za jedną z najpiękniejszych atrakcji regionu. Jest miejscem, gdzie można zaznać spokoju i w zaciszu spędzić miłe chwile. Drzewa porastające park to głównie lipy, buki i kasztanowce. Kuracjusze oraz osoby spacerujące bardzo cenią sobie to miejsce i możliwoœść odpoczynku na łonie natury. Każda pora roku przynosi powody do zachwytu nad park Zdrojowy Duszniki Zdrój: wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, park wprost kipi œświeżą zielenią. Latem do zieleni drzew i krzewów dochodzą kobierce z pięknych, kolorowych kwiatów. Na uwagę zasługuje też fontanna, która dzięki podœświetleniu, zachwyca także po zmroku. W wybrane weekendy odbywają się tu pokazy łączące efekty œświetlne i dŸwiękowe wraz z ruchami strumieni wody, uformowanych w imponujące kształty. Kolejna pora roku przynosi z kolei feerię barw charakterystyczną dla jesieni, dywany szeleszczących pod nogami liœci oraz kasztany czy żołędzie, zbierane równie chętnie przez dzieci, jak i przez wiewiórki. Zima natomiast zamienia park Zdrojowy Duszniki Zdrój w baœniową krainę jak z obrazka.

Poza przyrodą, park Zdrojowy Duszniki Zdrój kryje w sobie między innymi dworek Fryderyka Chopina czy pochodzącą z XIX wieku pijalnię wód mineralnych. W pijalni, oprócz skosztowania leczniczych wód można nabyć pamiątkowe drobiazgi. Znajduje się w niej też sala koncertowa. Tuż obok pijalni znajdziemy Ÿźródło nazwane Pieniawą Chopina. Zresztą na terenie miasta możemy znaleŸć wiele Ÿźródeł, z których czerpana jest woda o leczniczych właœściwośœciach.

Park Zdrojowy Duszniki Zdrój nie bez powodu jest najpopularniejszym miejscem regionu. Turyœści i kuracjusze uważają go za stały punkt każdej wycieczki i polecają jego odwiedzenie każdemu bez wyjątku.